Маєте проблеми зору?
Оберіть зручний формат:

A-   A   A+


 Енергоефективність

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ:


Державна підтримка енергозбереження - програма "теплих кредитів"

        Иллюстрация З жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядова програма «теплих кредитів».

Програмою передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:

• 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;

• 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб - власників приватних будинків;

• 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

З повною інформацією можно ознайомитися докладно


"ТЕПЛІ КРЕДИТИ" - 2020: РОЗПОЧАТО ЗАПУСК ПРОГРАМИ

        Иллюстрация У квітні місяці поточного року Держенергоефективності розпочато запуск програми "теплих кредитів" у 2020 році.

Учасники програми зможуть отримати відшкодування від 20% до 70% суми «теплого кредиту» в залежності від напряму програми, зменшити витрати на комунальні послуги та покращити комфорт у своїх оселях.

Як і в попередні роки, у рамках програми населення зможе отримати від держави фінансову допомогу у вигляді відшкодування:

20% суми кредиту – на встановлення твердопаливних котлів (35% - для субсидіантів);
35% - на енергоефективні заходи у приватних будинках;
• від 40% до 70% - для ОСББ.

На сьогодні усі 4 державні банки – Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк та Укрексімбанк - готові надавати «теплі кредити» у 2020 році.

З повною інформацією можно ознайомитися докладно


Уряд виділив додатково 380 млн.грн. на «теплі кредити» для ОСББ у 2019 році

        Иллюстрация 19 червня 2019 року на засіданні Уряду під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана cхвалено рішення щодо додаткового виділення 380,6 млн грн на програму «теплі кредити» для ОСББ у 2019 році.

За попередніми розрахунками, завдяки цьому рішенню ще близько 3 тисяч ОСББ, а це понад 230 тис. сімей, зможуть залучити більше 760 млн.грн. «теплих кредитів» на термомодернізацію багатоповерхових будинків.З повною інформацією можно ознайомитися докладно


Пільги та субсидії на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води та теплової енергії та субсидії на оплату абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг

        Иллюстрация 24.10.2018 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 876 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409», яка була розроблена Мінрегіоном відповідно до частини дванадцятої статті 3 та пункту 41 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», а також абзацу четвертого пункту 9 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги».


З повною інформацією можно ознайомитися докладно


10 жовтня 2018 року на засіданні обласної Ради по ОСББ розглянуто стан реалізації Програми енергоефективності Кіровоградської області на 2017-2020 роки

        Иллюстрация 10 жовтня 2018 року під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації С.Коваленка відбулося засідання обласної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків за участю представників структурних підрозділів облдержадміністрації, окремих територіальних міністерств та відомств, міськвиконкомів міст обласного значення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

С.Кваленко нагадав, що на території області діє Програма енергоефективності, відповідно до якої з обласного бюджету відшкодовується частина суми кредиту отриманих ОСББ та ЖБК у розмірі 30% (але не більше 100 тис.грн. за одним кредитним договором) та загострив увагу про необхідність додаткового відшкодування частини суми енергокредиту від місцевої влади.

З повною інформацією можно ознайомитися докладно


Інформаційний семінар «Реформи в сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громад»

        Иллюстрация 27 червня 2018 року в обласному центрі Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в рамках проекту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні» за участю представників GIZ проведено інформаційний семінар «Реформи в сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громад», в якому взяли участь представники виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівників підприємств бюджетної сфери, житлово-комунальних підприємств, представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.


Презентаційні матеріалами семінару можна завантажити за посиланнями:
Розвиток енергоефективності ; Сектор енергоефективності GIZ, Україна


18 квітня 2018 року розпочато фінансування «теплих кредитів»

        Иллюстрация
18 квітня 2018 року розпочато фінансування Урядової програми «теплих кредитів» в уповноважених банках (Ощадбанк, Укргазбанк, ПриватБанк), приватні домогосподарства, ОСББ та ЖБК можуть отримати відшкодування у розмірі:
- 20 % – на придбання «негазових» котлів (35 % для субсидіантів),
- 35 % – для утеплення індивідуального житла,
- від 40 % до 70 % – для ОСББ, ЖБК на утеплення багатоповерхових житлових будинків.


З повною інформацією можно ознайомитися докладно


27 березня 2018 року на засіданні обласної Ради по ОСББ розглянули питання впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі у 2017-2018 роках

        Иллюстрация 27 березня 2018 року під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації С.Коваленка проведено засідання обласної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків за участю представників структурних підрозділів облдержадміністрації, окремих територіальних міністерств та відомств, філії – Кіровоградського обласного управління АТ «Ощадбанк», райдержадміністрацій, міськвиконкомів міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад.З повною інформацією можно ознайомитися докладно


28 листопада 2017 року у м. Кропивницькому відбувся тренінг на тему «Розробка енергоефективних проектів у багатоквартирних будинках»

        Иллюстрация 28 листопада 2017 року в ДНЗ “Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій” облдержадміністрації відбувся тренінг для голів ОСББ на тему «Розробка енергоефективних проектів у багатоквартирних будинках».

З повною інформацією можно ознайомитися докладно

З матеріалами тренінгу можна ознайомитися за посиланням


Сергій Савчук: Програму «теплих кредитів» відновлено

       
Сьогодні, 14 серпня, державні банки відновили видачу «теплих кредитів» для населення та ОСББ.

З повною інформацією можно ознайомитися докладно


ОСББ Кіровоградщини отримують з обласного бюджету відшкодування за енергокредитами

       
Реалізація заходів із термомодернізації житлових будинків потребує значних капіталовкладень і у зв’язку з цим починаючи з 2014 року державою реалізується Державна цільова економічна програма енергоефективності, в рамках якої передбачено відшкодування частини суми за залученими власниками приватних домоволодінь, квартир багатоквартирних житлових будинків, співвласників ОСББ та ЖБК кредитами на впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках.

З повною інформацією можно ознайомитися докладно

Уряд виділив додатково 300 млн грн. на фінансування програми «теплих» кредитів у 2017 році

       
12 липня Уряд прийняв рішення перерозподілити частину коштів, передбачених в бюджеті на фінансування Фонду енергоефективності, та спрямувати їх на фінансування програми «теплих» кредитів.

З повною інформацією можно ознайомитися докладно

Уряд дав «зелене» світло на утеплення багатоповерхівок із автономною системою теплопостачання

       
Відтепер ОСББ/ЖБК у будинках, що не приєднані до системи централізованого теплопостачання, зможуть безперешкодно брати участь у програмі «теплих» кредитів та отримувати відповідну державну фінансову допомогу на проведення енергоефективних заходів.
<
З повною інформацією можно ознайомитися докладно        Порядок відшкодування кредитів для населення ОСББ (ЖБК) для впровадженні заходів з енергозбереження

Енергоефективний калькулятор (економічний калькулятор встановлення нового котла).

        В рамках реалізації державної програми підтримки населення (власників індивідуальних будинків, ОСББ, ЖБК) до впровадження енергоефективних заходів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2015 року №231 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 01 березня 2010 року №243 і від 17 жовтня 2011 року №1056", Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України розроблено енергоефективний калькулятор (економічний калькулятор встановлення нового котла).
У разі заміни старого котла або встановлення нового за допомогою енергоефективного калькулятора можна зробити орієнтовний розрахунок витрат та термін окупності.
Крім того, розрахунки можуть здійснювати всі, хто скористався або збирається скористатися програмою компенсації тіла кредиту в розмірі 20% на придбання "негазового" котла.
Алгоритм розрахунку містить певні припущення та середні значення показників за фактично реалізованими проектами.

Додаток: енергоефективний калькулятор

Кіровоград підписав Меморандум про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків.

        22 травня 2015 року у Києві відбувся форум енергоефективного партнерства, організований Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
На Форумі представили на загальнонаціональному рівні Державну програму енергоефективності. Програма передбачає запровадження механізму відшкодування фізичним особам частини суми кредиту до 30% на встановлення склопакетів, придбання енергозберігаючих матеріалів, встановлення приладів обліку тощо.
Підтримкою з державного бюджету можуть скористатись об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельні кооперативи (ЖБК). У Програмі закладено відшкодування 40% суми кредитів на впровадження енергоефективних заходів (комплексне утеплення багатоквартирного будинку, зокрема встановлення котлів і теплопунктів, заміну вікон, утеплення фасадів, дахів, підвалів тощо).
Головним моментом Форуму стало підписання чотирьохсторонніх Меморандумів про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, обласними державними адміністраціями, обласними радами та головами міст-обласних центрів.
Кіровоградщина серед числа тих, що підписала Меморандум про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків між Держенергоефективності України з одного боку та облдержадміністрацією, обласною радою та Кіровоградською міською радою з іншого боку.
У документі задекларовано наміри об’єднати свої зусилля задля стимулювання та підтримки населення у впровадженні енергоефективних заходів шляхом здешевлення кредитів за рахунок бюджетних коштів.
Як зазначено було на Форумі, реалізація політики енергозбереження у житловому секторі не може бути успішною без партнерства на національному та місцевому рівнях, тож підписаний Меморандум пропонує долучитись до реалізації Державної програми та до запровадження додаткового механізму на місцевому рівні – а саме відшкодування частини відсотків за кредитами, залучених населенням, ОСББ та ЖБК на енергоефективні заходи у житлових будинках.

Створено Call-центр для надання роз’яснень щодо отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів

        З метою проведення роз’яснювальної роботи в частині економічних, технічних та правових засад участі населення, ОСББ, ЖБК в програмі отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження створено Call-центр.
Фахівці Call-центру надаватимуть консультації про порядок отримання компенсації за кредитами, взятими на придбання твердопаливних або електричних котлів, енергоефективних матеріалів та обладнання.
Отримати консультації можна щоденно з 09:00 до 17:30 (крім вихідних та святкових днів) за тел.: (044)-292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua.        Оприлюднено постанову КМУ від 08.04.2015 року № 231 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 року №243 і від17 жовтня 2011 року №1056", спрямовану на стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів.
Прийняття даного документу запровадить в Україні на національному рівні прозорий механізм стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів відповідно до кращих європейських практик.
На реалізацію механізму для ОСББ та ЖБК у 2015 році планується спрямувати 344 млн. грн. Банки, які братимуть участь у програмі, а саме – АТ "Ощадбанк", ПАТ АБ "Укргазбанк", АТ "Укрексімбанк", зможуть залучити додатково 1,23 млрд. грн. Загалом  на реалізацію цієї програми буде спрямовано 1,5 млрд. грн.
Запропонований Держенергоефективності механізм є прозорий та дозволить підвищити ефективність використання бюджетних коштів, оптимально розподілити ризики та контроль за цільовим використанням коштів між державою та банками - учасниками програми, мінімізувати втручання держави в реалізацію інвестиційних проектів.
На отримання компенсації можуть розраховувати як фізичні особи – мешканці приватних будинків, так і організовані об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК).
За підрахунками Агентства, проведення комплексної термомодернізації житлових будинків дозволить заощадити до 50% енергії, що споживається нині.
Більше детальної інформації за наступним посиланням:

Постанова КМУ від 08.04.2015 року № 231

Українці можуть звертатись за компенсацією та кредитами на енергоефективні заходи до трьох банків

        "На засіданні Уряду прийнята постанова Кабінету міністрів України про компенсації витрат наших громадян по енергоефективності, зокрема придбанню "негазових" котлів, утепленню індивідуальних будинків, а також багатоповерхівок", - повідомив Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та жилого комунального господарства України Геннадій Зубко під час брифінгу в середу.
"Сьогодні нам потрібно масово донести до людей інформацію, що звернувшись зокрема, до "Ощадбанку" і надавши документи про придбання енергоефективних матеріалів можна отримати кредит і відповідну компенсацію", - наголосив Геннадій Зубко.
За його словами, до цієї програми долучено "Ощадбанк", "Укргазбанк" та "Укрексімбанк". "Ми очікуємо, що до цієї програми долучаться міжнародні фінансові організації", - додав він.
Віце-прем'єр-міністр України підкреслив, що уряд чекає від парламенту прийняття закону про спільну власність, який дозволить долучити до цієї програми не лише будинки, де створено ОСББ, а й решту, де мешканці будуть обирати собі управителя, який буде уповноважений залучати відповідні кошти.
"Урядом передбачено 343 млн. грн. на цю програму, які будуть розподілені за трьома напрямками. 47,6 млн. грн. – на компенсацію придбання "негазових" котлів, 198 млн. грн. – на компенсацію коштів на утеплення індивідуальних будинків, зокрема, придбання матеріалів не покрівлю, вікна, утеплення стін та приладів обліку теплової енергії. 97,9 млн. грн. – на компенсацію придбання енергоефективного обладнання та матеріалів ОСББ", - пояснив Геннадій Зубко.
За його словами уряд очікує, що додатково на цю програму буде залучено 1,23 млрд. грн. приватних інвестицій, а загальний обсяг інвестицій на заходи енергоефективності складатиме 1,5 млрд. грн.
Віце-прем'єр-міністр України зазначив, що ця програма охопить близько 134 тис. сімей.
"Це незначна сума у порівнянні із потребами ринку енергоефективності, але це перший крок у напрямку до приведення нашого житлового сектору до сучасних вимог по зменшенню споживання природного газу. Вже з квітня можна розпочинати роботи і по встановленню лічильників і проведенню термомодернізації. Ми маємо повне розуміння з нашими європейськими партнерами, які готові долучитись і інвестиціями, і інжинірингом, і принести в Україну сучасні технології", - сказав Геннадій Зубко.
З зазначеною інформацією детально можна ознайомитись на сайті Держенергоефективності за наведеними посиланнями
посилання 1
посилання 2