Про проходження всеукраїнської акції з благоустрою "За чисте довкілля"

На виконання спільного розпорядження голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради від 22 квітня 2013 року № 211-р/133-гр "Про проведення в області щорічної всеукраїнської акції з благоустрою "За чисте довкілля", департамент повідомляє наступне.

У зв’язку з поширенням випадків короновірусної хвороби COVID-19 Кабінетом Міністрів України запроваджено карантинні обмеження, під час яких заборонено проведення усіх масових заходів, у яких бере участь понад 10 осіб.

Всеукраїнська акція з благоустрою "За чисте довкілля" у 2020 році проводилась власними силами комунальних підприємств, дотримуючись карантинних обмежень.

Органами місцевого самоврядування виконано певний ряд заходів з приведення у належний санітарний та естетичний стан територій населених пунктів і прилеглих територій.

За узагальненими даними місячник з благоустрою проводився в усіх 1030 населених пунктах області. На виконання заходів з благоустрою використано 3,8 млн. грн, з них:

- 3,1 млн.грн. – кошти з місцевих бюджетів,
- 0,7 млн.грн. – кошти підприємств, організацій та спонсорська допомога.

Під час проведення всеукраїнської акції з благоустрою:

- упорядкувано 66,5 млн.кв.м. прибудинкових територій;
- ліквідовано 250 одиниць несанкціонованих сміттєзвалищ та зібрано 6,5 тис.м.куб. побутових відходів;
- очищено від бруду, протиожеледних матеріалів 70,0 млн.кв.м. вулично-дорожньої мережі;
- упорядковано 1326 од. дитячих та 2065 спортивних майданчиків;
- упорядковано 305 од. парків та 213 од. скверів;
- висаджено майже 3 тис.шт. дерев та 1,5 тис.шт. кущів;
- виконано благоустрій 2186 одиниць меморіальних комплексів, братських могил, місць почесних поховань та 1586 одиниць кладовищ.

Роботи з благоустрою населених пунктів області тривають.

Крім того, відповідно до доручення Кабінету Міністрів України від 04 травня 2020 року №335/01-11 до листа Міністерства розвитку громад та територій України департаментом буде організовано проведення осінньої всеукраїнської акції з благоустрою "За чисте довкілля" та Дня благоустрою територій населених пунктів у вересні-жовтні поточного року.