Державна підтримка енергозбереження - програма "теплих кредитів"

З жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядова програма «теплих кредитів».

Програмою передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:

• 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;

• 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб - власників приватних будинків;

• 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів. Уповноваженими на видачу "теплих кредитів" у рамках програми є 4 державні банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

Подробиці на сайті Держенергоефективності за посиланням

Програми енергоефективності Кіровоградської області на 2017-2020 роки, затверджена рішенням Кіровоградської обласної ради від 19 травня 2017 року №285 (зі змінами внесеними рішенням Кіровоградської обласної ради від 21 вересня 2018 року №540, від 11 грудня 2018 року №588, від 12 березня 2020 року №738, від 30 жовтня 2020 року №843).

Розробниками та відповідальними виконавцями програми виступали департамент інфраструктури та промисловості обласної державної адміністрації та департамент житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації.

Строк реалізації програми розраховано на 4 роки, з 2017 по 2020 рік включно.

ЗАКЛЮЧНИЙ ЗВІТ про результати виконання Програми енергоефективності Кіровоградської області на 2017-2020 роки завантажити