"ТЕПЛІ КРЕДИТИ" - 2020: РОЗПОЧАТО ЗАПУСК ПРОГРАМИ

У квітні місяці поточного року Держенергоефективності розпочато запуск програми "теплих кредитів" у 2020 році.

Учасники програми зможуть отримати відшкодування від 20% до 70% суми «теплого кредиту» в залежності від напряму програми, зменшити витрати на комунальні послуги та покращити комфорт у своїх оселях.

Як і в попередні роки, у рамках програми населення зможе отримати від держави фінансову допомогу у вигляді відшкодування:

20% суми кредиту – на встановлення твердопаливних котлів (35% - для субсидіантів);
35% - на енергоефективні заходи у приватних будинках;
• від 40% до 70% - для ОСББ.

На сьогодні усі 4 державні банки – Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк та Укрексімбанк - готові надавати «теплі кредити» у 2020 році.

Так, за умовами укладених договорів у 2020 року Укргазбанк та Ощадбанк забезпечать видачу «теплих кредитів» за такими напрямами програми:

• фізичним особам - на енергоефективні заходи у приватних будинках, а також на придбання твердопаливних котлів;
• ОСББ – на утеплення багатоповерхівок.

Укрексімбанк забезпечить видачу «теплих кредитів» сім’ям, які планують впровадити енергоощадні заходи у приватних будинках.

Приватбанк розпочато видачу кредитів для ОСББ на впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках (встановлення ІТП, утеплення, заміна вікон на енергоефективні тощо).

ОСББ, ЖБК можуть одержати подвійну компенсацію, не лише з державного, а й з місцевих бюджетів. На реалізацію завдань у 2020 році в місцевих бюджетах передбачені кошти у сумі 3696,63 тис.грн.

Скориставшись такими програмами та впровадивши енергоефективні заходи, родини зможуть заощаджувати в середньому від 30% до 50% на комунальних послугах.

Наразі уповноваженими банками - АТ "Ощадбанк", ПАТ АБ "Укргазбанк", ПАТ КБ "Приватбанк" на території області приймаються заявки від фізичних осіб, ОСББ та ЖБК для впровадження енергоефективних заходів у своїх будинках.

Зважаючи на численні звернення ОСББ щодо здійснення фінансування відшкодування за отриманими у 2019 році енергокредитами, згідно з рішенням обласної ради від 12 березня 2020 року №738 внесені зміни до Програми енергоефективності Кіровоградської області на 2017-2020 роки (затверджена рішенням Кіровоградської обласної ради від 19 травня 2017 року №285), а саме за рахунок коштів обласного бюджету першочергово буде проведено відшкодування частини суми (тіла) кредиту, залучених ОСББ та ЖБК за кредитними договорами у 2019 році, що отримали відповідне відшкодування з місцевих бюджетів та невідшкодовані з обласного бюджету.

Відшкодування частини суми (тіла) кредиту, залучених ОСББ та ЖБК за кредитними договорами, буде здійснюватись у порядку черговості отримання кредитів та згідно з планом асигнувань загального фонду обласного бюджету на 2020 рік.

Наразі у квітні поточного року з обласного бюджету проведено відшкодування першим 6 ОСББ та ЖБК за залученими енергокредитами у 2019 році у сумі 314,46 тис.грн.

Робота у даному напрямку продовжуватиметься.