Маєте проблеми зору?
Оберіть зручний формат:

A-   A   A+

Роз'яснення

Толерантне ставлення до людей з інвалідністю

..."Дискримінація за ознакою інвалідності" означає будь-яке розрізнення, виключення чи обмеження з причини інвалідності, метою або результатом якого є применшення або заперечення визнання, реалізації або здійснення на рівні з іншими всіх прав людини й основоположних свобод у політичній, економічній, соціальній, культурній, цивільній чи будь-якій іншій сфері...>>>

(стаття 2 Конвенції про права інвалідів)

Нормативно-правове забезпечення

Основними законодавчими актами, які регламентують соціальний захист зазначеної категорії громадян України є:

Конституція України,

Закони України:

"Про реабілітацію інвалідів в Україні",
"Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні",
"Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування",
"Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам",
"Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту",
"Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Місцеві програми та заходи:

Розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 23 березня 2011 року № 258-р "Про затвердження обласного плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2011-2015 роки "Безбар’єрна Кіровоградщина".

Розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 30 травня 2011 року № 469-р"Про новий склад обласного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури".

Обласний план заходів щодо поетапного вирішення проблем громадян, з обмеженими фізичними можливостями на 2012 рік.

Статистична інформація щодо доступності

Зведена таблиця щодо безбар’єрного доступу в системі соціального захисту станом на 01.01.2012 року

Соціальний захист осіб з обмеженими фізичними можливостями

Технічні засоби реабілітації